Hakkımızda

(E) Topçu Kurmay Albay Ahmet AKIN tarafından 2008 yılında kurulmuş olan Stratejikanaliz.com, 2008’den beri “online” olarak yayındadır.

Hakemli bir dergi değildir.

Hiç bir üniversite, sivil toplum kuruluşu, dernek veya vakıfla ilişkisi yoktur.

Siyasi parti taraftarı da değildir.

Kurulduğu günden beri Stratejikanaliz.com kendisini ana akım medyanın yeterince yer vermediği güncel konular hakkında araştırma ve analizler yapmaya adamıştır.

Yazarlarının tamamı gönüllüdür.

Medya şirketlerinin çoğundan farklı olarak, reklamlar ve ürettikleri gelirler Stratejikanaliz.com’un yayınlarının içeriğinde baskın bir rol oynamaz. Site, reklam verenler veya hissedarlar/yöneticiler tarafından tesir altında bırakılamaz. Herhangi bir dış devlet ya da organizasyon tarafından kontrol edilemez. Bu bağımsızlık bize büyük bir özgürlük ve sorumluluk yüklüyor.

Stratejikanaliz.com’un esas konusu Türkiye ve Türkiye’nin ulusal çıkarlarıdır.

Stratejikanaliz.com, Türkiye’nin küresel gündemiyle ilgili konularda serbest araştırmalar yapar. Kamuoyunu değişik bakış açılarıyla aydınlatmaya çalışır.

Misyonunun bir parçası da ulusal güvenlik sorunlarının çözümüyle ilgili yeni yöntemler keşfetmek ve yenilikçiliği teşvik etmektir.

Profesyonellik, entelektüel bağımsızlık, gerçeklik ve ekip çalışması temel esaslarımızdır.

Katkıda bulunan kişilere ne yazacakları söylenmez. Makale sipariş edilmez.

Stratejikanaliz.com, bir web sitesi olarak, her zaman yazarlarının ve blog yazarlarının görüşlerini kabul etmek zorunda değildir. Bu manada, yazarların konuları seçmek ve istedikleri duygu ve düşünceleri paylaşmak özgürlüğü vardır.

Stratejikanaliz.com yönetimi, her kim yazmış olursa olsun, yayımladığı bütün analizlerden sorumludur.

Türkiye’nin güvenliğini yakından ilgilendiren Kafkaslar, Balkanlar, Orta Doğu ve Doğu Akdeniz havzası birinci öncelikle takip ettiğimiz coğrafi alanlardır.

Bölgesel savaşlar, tarihte ve halen uygulanmakta olan harp çeşitleri, nükleer silahlanma, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, etnik ve dinsel savaşlar ağırlık verdiğimiz temel konulardır.

Not: Tarafsızlığımıza gölge düşüreceğinden; hiç bir şekilde bağış veya yardım kabul edilmemektedir.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

www.stratejikanaliz.com

Bir Cevap Yazın